Bizi Facebooktan Takip Edin

  

"Türkiye'de kendimi evimde gibi hissediyorum"

 

Galatasaraylı Johan Elmander, açıklamalarda bulundu. Türkiye'de kendisini evinde gibi hissettiğini ve Türkiye Ligi'nin çok kaliteli bir olduğunu söyleyen İsveçli, hücum hattındaki rakipleri Necati ve Baros'dan da övgüyle bahsetti. 

Galatasaray'ın İsveçli yıldızı Elmander, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

 

İstanbul'da kendisini evinde gibi hissettiğini söyleyen İsveçli golcü, kendisine gösterilen ilgiden de şikayetçi olmadığını dile getirdi. Ayrıca takımdaki rekabeti de dile getiren Johan Elmander, hücum hattındaki rakipleri Necati Ateş ve Milan Baros için övgü dolu sözlerle bahsetti.

 

Elmander, NTV Spor'un sorularını yanıtladı

 

Fatih Terim'i çalıştığı en iyi teknik direktörlerden birisi olarak niteleyen Elmander, son olarak Fenerbahçe maçının kendileri için önemini vurgıladı.

 

"İSTANBUL'DA KENDİMİ CENNETTE HİSSEDİYORUM"
İstanbul'da çok mutlu olduğunu ve adeta cennette yaşıyormuş gibi hissettiğini ifade eden Johan Elmander, "İstanbul'da yaşamayı çok seviyorum. Gerçekten çok güzel bir şehir. Ailemle birlikte burada kendimi evimde hissediyorum. İnsanlar çok dostça davranıyor, Çok da iyi bir kulüpte oynadığımı düşünüyorum. İlk olarak buraya geldiğimde herkes bana çok dostça davrandı, bu nedenle kendimi hep evimde gibi hissettim. Burada çok güzel yemekler yiyebilirsiniz, çok güzel insanlarla tanışabilirsiniz. Burada yaşamak bizim için gerçekten ayrıcalık. Adeta cennette yaşadığımızı hissediyoruz.

 

İstanbul'da her zaman yeni yerler keşfetmeye çalışıyorum. Gerçekten çok büyük bir şehir ve sürekli keşfedecek yeni yerler bulabiliyorsunuz. İstanbul ile ilgili her şeyi keşfetmeye çalışıyorum. Zamanımın çoğu kısmını boğaz kenarında geçiriyorum. Ailemler birlikte yürüyüşlere çıkıyorum. 2 tane kızım var ve onlarla gezerek, eğlenmeye çalışıyorum" dedi.

 

"BANA GÖSTERİLEN İLGİDEN ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM"
Sokakta gördüğü insanların da kendisine büyük bir ilgi gösterdiklerini ve bu durumdan da oldukça memnun olduğunu ifade eden Elmander, "Ben futbolcuyum ve insanlar beni stadlarda desteklediği gibi, sokakta da gördüklerinde ilgi gösteriyorlar. Bir futbolcu olarak buna uyum sağlamak zorundayım. Bazen biraz da abartan insanlar oluyor ama buna alışmak lazım. İnsanların dostça olduklarını görüyorum ama bana biraz fazla ilgi gösterilmesinden de şkayetçi değilim" diye konuştu.

 

"FATİH TERİM, ÇALIŞTIĞIM EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRLERDEN BİRİSİ"
Fatih Terim'in bugüne kadar çalıştığı en iyi teknik direktörlerden biri olduğunu belirten Elmander, "Şu ana kadar çok iyi gidiyor sezonumuz. Geçen sezona göre gerçekten çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Çok iyi arkadaşlıklar var takımda, insanlar sürekli birbirlerine destek olmaya çalışıyorlar. Bütün kariyerim boyunca çalıştığım en iyi teknik direktörlerden birisiyle de çalıştığımı söylemek istiyorum. Fatih Terim, ne istediğini çok iyi biliyor ve çok net bir şekilde anlatıyor. Böyle bir teknik direktöre sahip olmak, gerçekten büyük bir şans. Tabii ki sürekli kazandığınız zaman futbol, kolay gibi görünüyor. Ama işimiz hiç de kolay olmuyor. Çünkü bizi kovalayan takımlar ve hepsi de bizi yenmek istiyor" ifadelerini kullandı.

 

"GALATASARAY'A GELMEDEN BAZI İSVEÇLİ OYUNCULARLA KONUŞTUM"
Türkiye'ye ve Galatasaray'a gelmeden önce bazı İsveçli oyuncularla konuştuğunu ve çok olumlu görüşler aldığını söyleyen golcü oyuncu, "Sezon başında üzerimizde büyük bir baskı vardı. Herkes takımdan, geçen sezona göre çok daha başarılı olmasını bekliyordu. Yeni bir oyuncu olarak, böyle yeni kurulan bir takıma geldiğinizde üzerinide ciddi bir baskı hissedersiniz. Ama ben gerçekten baskıyı seven bir oyuncuyum ve buraya geldiğim için de çok mutlu oldum. Ayrıca buraya gelmeden önce bazı İsveçli futbolcularla da konuştum. Özellikle Linderoth'la konuştum ve bana, 'kesinlikle gitmelisin' dedi" şeklinde konuştu.

 

"KADRODA BU KADAR ÖNEMLİ OYUNCU OLUNCA, HER MAÇA İLK 11'DE ÇIKMAK ZOR OLUYOR"
Galatasaray gibi bir çok önemli oyuncuyu kadrosunda bulunduran bir takımda, her maça ilk 11'de başlamanın çok zor olduğunu da dile getiren Elmander "Öncelikle futbol oynamayı çok seviyorum. Galatasaray çok önemli bir takım ve çok önemli oyuncuları kadrosunda bulunduruyor. Bir takımda bu kadar çok önemli oyuncu olunca, tabii ki her zaman ilk 11'e giremiyorsunuz. Ben her zaman ilk 11'de oynamak istiyorum ve bunun için kendizini antrenmanlarda, teknik direktöre göstermeniz gerekiyor. Ben de antrenmanlarda kendimi iyi bir şekilde gösterdiğime inanıyorum" dedi.

 

"FORVET HATTINDA ÇOK İYİ OYUNCULAR VAR"
Takımın diğer hücum oyuncuları Necati Ateş ve Milan Baros hakkında da övgü dolu sözler sarfeden Johan Elmander, "Necati ve Baros, forvet hattında gerçekten çok tehlikeli oyuncular. Eğer onlara bir şans verirseniz, bu şansı oldukça iyi değerlendirirler. Takımın genelinde de çok önemli golcüler var ve bu takımda kalabilmek için, her maç yüzde yüz ile oynamanız gerekiyor. Çünkü sürekli kenardan birisi, sizin yerinizi almak için bekliyor. Ayrıca Necati ve Baros, çok iyi insanlar. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyorlar ve ben de onlarla forma için savaşmak zorundayım" diye konuştu.

 

"BEN HİÇBİR ZAMAN PES ETMEM"
Mağlubiyeti kabullenmeyen bir yapısı olduğunu ifade eden Elmander, "Ben hiçbir zaman pes etmem. Ancak özellikle Beşiktaş ile oynadığımız son derbide, rakibimiz çok iyi oynadı. Sonucu 2-2'ye getirdi. Karşılaşma böyle bitecek gizi gözükürken, sonunda da biraz şansımızın da yardımıyla golümüzü attık. Maçın bitimine 30 saniye bile kalsa, sonuna kadar mücadele etmeniz gerekiyor" şeklinde konuştu.

 

"SEMİH VE EMRE, ELLERİNE GEÇEN ŞANSI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRDİ"
Genç oyuncular Semih Kaya ve Emre Çolak'ın gösterdiği performans hakkında da değerlendirmelerde bulunan İsveçli golcü, "Bence çok başarılı oynuyorlar. Basit bir şekilde oynayıp, bu şansı devam ettiriyorlar. Bazen genç oyuncular şans bulduklarında, çok fazla ön plana çıkmaya çalışırlar ve bunu yaparken de zaman zaman başarılı olamazlar. Genç oyuncuların, zaman zaman inişleri-çıkışları olur. Biz de bu arkadaşlara, daha istikrarlı ve daha basit oynamalarını öneriyoruz. Ben bu iki oyuncunun da çok iyi performans gösterdiğini düşünüyorum. Özellikle Semih, milli takıma da seçildi. Onun için gerçekten çok mutluyuz. İkisinin de çok iyi oyuncular olduğunu düşünüyorum ve böyle genç oyunculara, Galatasaray'da her zaman ihtiyacımız olacak" ifadelerini kullandı.

 

"İSVEÇ'TE 6 YAŞINDAN İTİBAREN 4-4-2 SİSTEMİNDE OYNADIM"
Teknik direktörün tercih ettiği sistemin önemli olduğunu ancak kendisinin çok küçük yaşlardan itibaren, çift forvetli sistemde rahat ettiğini belirten Elmander, "İsveçte 6 yaşından itibaren 4-4-2 sistemi ile oynadım ve bu şekilde futbola başladım. Fransa'ya gittiğimde tek forvet olarak oynamıştı ama çift forvetli sistemde kendimi çok daha rahat hissediyorum. Burada önemli olan teknik direktörün bizden ne istediğidir. Ben yine de çift forvetli sistemde daha rahat ediyorum" dedi.

 

"TÜRKİYE LİGİ ÇOK KALİTELİ BİR LİG"
İnsanların dışarıdan baktıkların burayı biraz küçümsediğini ancak Spor Toto Süper Lig'in çok kaliteli bir lig olduğunu söyleyen Elmander, Türkiye Ligi'nin biraz sert bir lig olduğunu söyleyebilirim. İnsanlar, bu ligin ne kadar önemli bir lig olduğunu bilmiyorlar. Türkiye Ligi, benim oynadığım liglerle karşılaştırıldığında, gerçekten çok iyi bir lig. Belki insanlar dışarıdan baktıklarında bu ligi biraz küçümsüyor ama burada hiçbir maçı kolay kazanamıyorsunuz. Çok kaliteli bir lig olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

"FENERBAHÇE MAÇI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLACAK"
Ezeli rakipleri Fenerbahçe'yi mağlup etmeleri durumunda farkı daha artırma şansını elde edeceklerini belirten İsveçli, "Fenerbahçe maçı bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Onları kendi evimizde yenmeyi başardık ve deplasmanda da benzer bir başarı elde etmek istiyoruz. Çünkü onları deplasmanda da yenersek, aramızdaki fark daha da artacak. Ama orda kazanmak için, gerçekten mükemmel bir oyun ortaya koymamız gerekiyor" diyerek sözlerini noktalandırdı.