Galatasaray yönetimi düğmeye bastı


Galatasaray yönetimi, Mecidiyeköy’deki eski stadın yanında bulunan GS Store arazisini değerlendirmek için harekete geçti. 

Otel ve alışveriş merkezi gündemde. Ali Sami Yen arazisini satın alan müteahhit Aşçıoğlu ise “Bizdeki arazi daha büyük.Projemize dahil olurlarsa daha çok kazanırlar” dedi. İki ay önce Başkan Aysal ile görüştüklerini belirtti.Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, UEFA'nın gelecek yıluygulamaya koyacağı finansal Fair-Play çerçevesinde kulübün maliyesini düzeltmek için düğmeye bastı. Aysal'ın, kulübün gelirlerinin artırmak için çeşitli projeler üzerinde durduğu konuşuluyor. 

3 ayrı proje konuşuluyor
 

Hatta yönetimin Mecidiyeköy'deki tarihi Ali Sami Yen Stadı arazisinin yanında bulunan GS Store'u farklı bir şekilde değerlendirmek istediği öğrenildi. Mağazanın bulunduğu arazinin kullanımı için, bu ay yapılacak mali kongrede arttırılmış yetki isteyeceği belirtilen Aysal ve yönetiminin, yetki sonrasında harekete geçeceği öğrenildi. Bu arazi için 3 ayrı proje üzerinde çalışan Sarı-Kırmızılı yöneticilerin, otel, alışveriş merkezi ya da Ali Sami Yen arazisini alan Aşçıoğlu İnşaat ile ortak bir proje üretmenin yollarını aradığı belirtiliyor. Ali Sami Yen arazisi üzerinde yapılacak olan rezidans ve alışveriş merkezinin inşaatına başlayan firmanın sahibi Yaşar Aşçıoğlu, gazeteniz BUGÜN'e konuştu. Aşçıoğlu, "Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile iki ay önce görüştük. Arazi için ortaklık veya kat karşılığında bir teklif sunduk" dedi. 

Aşçıoğlu’yla temasa geçildi
 

Aşçıoğlu, "Galatasaray'ın bizimle anlaşması doğru olur. En mantıklısı orada yer alacak dev bir tesisin içindeGalatasaray'ın da yer alması. Sonuçta Galatasaray bir spor kulübü,müteahhitlik firması değil. Bana göre herkes kendi işini yapmalı. " diye konuştu. Galatasaray’dan bu konuda yanıt beklediklerini belirtip “Teklifimiz gayet iyi” dedi. 

Proje 2014'de bitecek

Torunlar, Aşçıoğlu ve Kapıcıoğlu firmalarının ortak projesi olan yapının 2014 yılında tamamlanması planlanıyor. Toplam 200 binmetrekarelik arazi üzerinde yükselen Ali Sami Yen projesi 3 bloktan oluşacak. 43 katlı 2 blokta sadece rezidanslar olacak. 39 katlı diğer blokta ise sadece A sınıfı ofisler yer alacak. İstanbul'un en büyük projelerinden olan inşaatta, bir katı belediyeye ait olmak üzere 3 katlı bir otopark da yapılacak. Ali Sami Yen Stadı'nın yanında yer alan tarihi likör fabrikasının da arazisini alan Aşçıoğlu İnşaat, yakında burayla ilgili projesini de kamuoyuyla paylaşacak.