F.Bahçe'ye gitmeyince...


Haziran 2011'de Selçuk'un önünde iki cazip seçenek vardı. Fenerbahçe'yi değil, Fatih Terim önderliğindeki Galatasaray'ı seçerek hayatını değiştiren imzayı attı. 

Spor Toto Süper Lig'de esen Galatasaray fırtınası, birçok başarı öyküsünü de içinde barındırıyor. Sarı-kırmızılı takımda başarı merdivenlerini teker, teker çıkan Selçuk İnan'ın hikayesi, bunların en önemlilerinden biri olarak dikkat çekiyor...

Filmi başa sararsak, Galatasaray'a transferi olaylı olmuştu eski Trabzonspor kaptanının. Karadeniz ekibinde sözleşmesi bitmiş, ancak son dakikaya kadar formasını terletmiş, takımıyla birlikte şampiyonluk mücadelesi vermişti.

Selçuk İnan için önünde iki seçenek vardı: Ya Fenerbahçe'nin önerisini kabul edecek ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaktı (şike iddiaları henüz gündeme gelmemişti) ya da Fatih Terim önderliğinde yepyeni bir takım kuran Galatasaray'a imza atacaktı...

Ya G.Saray'a imza atacaktı ya da...
Selçuk ikincide karar kıldı. Fatih Terim faktörü, çok sevdiği Hasan Şaş'ın nasihatları onu bu seçimi yapmaya yöneltti. Yine de omuzlarındaki yük ağırdı. Bonservis ücreti her ne kadar olmasa da 5 yıllık maliyetinin 20 milyon euroyu bulması, ezeli rakibi Fenerbahçe'nin bile zaman zaman gündemine geliyor, inceden mesajlar gönderiliyordu sarı-kırmızılı kulübün transfer politikasına.

Bir Türk takımına transfer olsa da ilk bölüm Selçuk adına iyi geçmedi. Adaptasyon sorunu yaşıyor, yeni bir takıma katılmanın sancılarını çekiyordu. 2-3 ay bu durgunluk devam etti. O günlerde ailesi en büyük destekçisi oldu 27 yaşındaki futbolcunun.

İskenderun'daki anne ve babası, İstanbul'a sık sık gelmeye başladılar. Ayrıca 3 ablası da yine Selçuk'u yalnız bırakmadı. Yeğenleri en büyük neşesiydi.
Fatih Terim ve beyin ekibi (Hasan Şaş-Ümit Davala ve Metin Çakıroğlu) Selçuk'un oyun içindeki etkinliğini artırmak için özel çalışmalar yaptılar. Selçuk'a hücuma daha çok katılması ve gole gitmekte kesinlikle tereddüt etmemesi söylendi. Ardından da goller ve asistler birbirini izledi.

Avrupalılar çok pişman
Selçuk İnan adım, adım zirveye çıkarken, menajeri Batur Altıparmak'ın kapısı çalınmaya başlandı.

Oysa iş işten çoktan geçmişti. İngiliz ve İspanyol kulübü yetkilileri, Galatasaray formasıyla izledikleri Selçuk'a hayran kalıyor, geçen sezon ortasında transferine mesafeli yaklaştıkları için pişmanlık duyuyorlardı.

Evet Türkiye'nin Xavi'si artık asistleri ile değil golleriyle de kendinden bahsettiriyor. 28 haftalık süreçte 8 kez rakip fileleri havalandırırken, 9 kez de gol pası veren sarı-kırmızılı futbolcu, A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın da en önemli kozları arasında yer alıyor.