Adnan Öztürk'ten bombardıman

 

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, türk futbolunun durumunu değerlendirdi, Yıldırım Demirören yönetimindeki yeni federasyon için ağır sözler söyledi. 

Galatasaray Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Futbolda Şike" paneline katılan Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, pekçok konuya değindiği konuşmasında, yeni yönetime güvenmediklerini belirtti ve istifasına açıklık getirdi.

 Şike davasının Galatasaray'a faydalı olduğu görüşünde olan Öztürk, Galatasaray'ı sıradanlaştırmaya çalışan zihniyetlerin olduğunu, yaşanan süreçte zaman zaman yalnız kalmalarına rağmen fırsatçılık yapmadıklarını dile giterdi. Mesaj vermekle yetinmediklerini de sözlerine ekleyen Öztürk, şov yapmak isteyenlere izin vermediklerini söyledi.

 İstifası üzerine kulüple en ufak bir probleminin dahi olmadığını, istafının teknik bir konuyla ilgili olduğunu söyleyen Öztürk, yeni çıkacak kanuna dikkat çekti. Yeni çıkacak Türk Ticaret Kanunu'na göre Sportif A.Ş.'den bağımsız üç yönetim kurulu olması gerektiğinden Adnan Öztürk ile birlikte Adnan Nas da istifa etmişti. Konu hakkında spekülasyon yapacak bir şey olmadığını belirtilen tecrübeli yönetici, istifa eden isimlerin önemsiz olduğunu, en hızlı şekilde hareket etmek için bu kararı aldıklarını belirtti.

 Kulübün de davanın içine çekilmek istediğine dikkat çeken Adnan Öztürk, Türk Futbolunun durumunun içler acısı olduğunu söyledi. Futbolun içine şikenin girmesi yönetim tarzının yanlışlığına bağlayan Öztürk, Türk futbolunu boğazdaki yalı çocuklarının oyuncağı olmaktan kurtarmak gerektiğini, kendisi için reklam yapıp bunu maddi ve manevi kazanca çevirme istediğinde olan yöneticiler olduğunu belirtti.

 Şikenin sportif amaçlarla yapıldığına inanmadığını sözlerine ekleyen Öztürk, mevki sahiplerinin itibar ve güç sarhoşluğuna kapıldıklarını ve kendilerine yarattıkları bu sahte dünyanın yıkılmasını istemedikleri için bu yola başvurduklarını söyleyerek, son olarak da yeni futbol federasyonu yönetimine değindi.

 Umutlu olmadığını söyleyen Galatasaraylı yönetici, yeni yönetimin mevcut durumun bir yansıması olduğunu ve bu yüzden oy kullanmadıklarını belirtirken, birkaç takımın olanları örtbas etme çabaları yüzünden Galatasaray ve diğer takımlara yaptırım uygulanmasına UEFA'nun da sıcak bakmadığını sözlerine ekledi. Türk futboluna zarar verecek eylem ve söylemler halinde, Galatasaray olarak gereğini yapacaklarını da söyleyen Öztürk, Yıldırım Demirören'in sözüne atıfta bulunarak "Kanayan parmak kesilmez." dedi.

 Yıldırım Demirören'in bu sözü üstüne, "Kanayan parmak kesilmez, pansuman yapılır. Kanayan parmakların kesileceği bir kurgu oynanıyor" diyen Adnan Öztürk, 58. madde ile ilgili gerçekleştiren toplantının ilk bölümüne davet edilmediklerine dikkat çekti ve "Yaşanan süreç bu kurgunun devamıdır" dedi.

 Öztürk, play-off'a kadar bir karar verilmesinin mümkün olmadığını düşünüyor.