Aykut'tan 'Kocaman' yasak


Fenerbahçe teknik patronu Aykut Kocaman'dan futbolculara yasak geldi. 

Fenerbahçe, Ankaragücü maçına hazırlanması gerekirken, bir hafta sonraki Galatasaray derbisinin gündeme oturması ve özellikle sosyal medya aracılığı ile kulübün çalışanları ile futbolcularının dahil olduğu tartışmalara Teknik Direktör Aykut Kocaman'dan sert tavır geldi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kızı Buse Terim'in Twitter'daki “Fener'i Ateş bastı” yorumu üzerine seviyesi düşen tartışmalara futbol takımının da katılması Kocaman'ı rahatsız etti. İnternet üzerinden, özellikle de Galatasaray maçına dönük yorum yapmayı, tartışmaya girmeyi yasaklayan sarı-lacivertli ekibin hocası, bazı çalışanları da sert biçimde uyardı.

Fenerbahçe'nin sıradaki Ankaragücü maçını kazanabilmesi için bu karşılaşmaya yoğunlaşmaları gerektiğini bildiren Aykut Kocaman, ancak takımdaki futbolcuların ve çalışanların dahi, Galatasaray maçına odaklanmalarını ve Galatasaraylı taraftarlarla ağız dalaşına girmelerini tepkiyle karşıladı.

İlgili ilgisiz herkesin maça dönük yorum yaparak ortamı gerdiğine dikkat çeken Kocaman, bu konuda duyarlı davranmayan futbolcu ya da antrenör ve çalışanların tersine davranması halinde yaptırım uygulayacağını duyurdu.

Galatasaray derbisinin camia açısından önemli olduğunu ancak ligin bu karşılaşmayla bitmeyeceğini hatırlatan Kocaman, gereksiz beyanatlarla ezeli dostluğa gölge düşürülmemesini, herkesin sorumlu davranmasını istedi.